Kıbrıs’ta Şehiriçi Dolmuşları

0
4768
kıbrıs-dolmuş-durakları
kıbrıs-dolmuş-durakları
- Reklam -

Kıbrıs tatil rotaları arasında en çok tercih edilen destinasyonlardan bir tanesidir. Peki, Kıbrıs’a geldikten sonra, ulaşım konusunda herhangi bir problem yaşar mıyız? Elbette ki hayır. Zaten adaya geldiğinizde, her şeyin sistematik bir şekilde işlediğini göreceksiniz. Bunlar arasında en önemlisi, şehir içi dolmuşlar. Kıbrıs’ta şehir içi dolmuşları ile şehir içinde kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Ancak sadece dolmuş seçeneği yok tabi ki. Bunun yanında size fayda sağlayacak farklı ulaşım seçenekleri bulunuyor.

Kıbrıs’ta Şehir İçi Ulaşım Nasıl Gerçekleştirilir?

Örneğin Lefkoşa’da yer alan Ercan Havalimanı’nda indiyseniz, o halde sizi servisler veya dolmuşlar karşılayacaktır. Bu dolmuşlar ile ulaşmak istediğiniz noktaya, herhangi bir sorun olmadan ulaşabilirsiniz. Dolmuşlar, belirlenen mesai saatleri içerisinde çalışırlar ve bu şekilde sizi belirli bir güzergâhta istediğiniz noktaya götürürler. Peki, bu nasıl olur? Elbette ki saatlerine dikkat ederek. Eğer havalimanında indiyseniz, bunun için bazı seçenekler de karşınıza çıkacaktır. Gelin bunlara bir bakalım.

  • Kıbrıs’a genel anlamda baktığımızda, ulaşım çok ucuz rakamlara gerçekleştirilir. Ancak bizim önerimiz, geldiğiniz grup veya getirdiğiniz eşyaya göre en uygun aracı seçmenizdir.
  • Konforlu bir seyahat isterseniz, bunun için araç kiralama seçenekleri var. Bu tür kiralama seçenekleri ile her daim dilediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz. Üstelik ulaşım konusunda tercih edilen araç kiralama ve taksi seçenekleri, oldukça uygun fiyatlara ulaşım imkânı veriyor.
  • Ercan Havalimanı’nda indikten sonra ulaşmak istediğiniz nokta her nere ise, oraya dolmuşlar veya özel servisler vardır. Bu tür servisler sizi oldukça uygun fiyatlara istediğiniz noktaya götürürler.
  • Otellere direkt transfer isterseniz, Kıbrıs’ta bunun için de pek çok seçenek bulunuyor. Transfer hizmeti veren firmalardan, bu hizmetlerin tamamını en güvenilir şekilde alabilirsiniz.

Kıbrıs’ta Tatile olarak, Kıbrıs’ta ulaşım ile ilgili olarak dikkat edilmesi gerekenlerden sizlere bahsettik. Bilinenin aksine Kıbrıs’ta ulaşım oldukça kolay. Siz de bu kolaylığı yakalayarak, dilediğiniz noktaya istediğiniz araç ile ulaşabilirsiniz. Üstelik Kıbrıs’ta şehir içi dolmuşları, cüzi rakama ulaşımlarda size en üst düzey faydayı sağlayacaktır. Bu şekilde hem ulaşımınızı sağlamış olur, hem de Kıbrıs’taki tatilinize en iyi şekilde bir başlangıç yapmış olursunuz.

- Reklam -