Kıbrıs’a Uçan Havayolları

0
632
kıbrıs'a-uçan-havayolları
kıbrıs'a-uçan-havayolları
- Reklam -

Tatil için biryere gitmek istiyorsaniz, Kıbrıs bulunmaz bir yer, iklimi tüm yıl boyunca güneşli hatta kışın bile ılıman olan ada sizin için mükemmel bir seçim olacaktır.

Kıbrıs’a gelmenin en kolay ve güvenli yolu uçak iledir. Türkiye’den Ankara, İzmir ve İstanbul’dan tarifeli uçak seferleri bulunan Kıbrıs’a Ercan uluslararası Havalanından gelebilirsiniz. Havaalanına ulaştıktan sonra ulaşımınızı taksi veya kiralik araba ile sağlayabilirsiniz. Kıbrıs içi ekonomik ve rahat ulaşım için araba kiralamanızı öneriyoruz.

Ayrıca Kuzey Kıbrıs’a Türkiye’deki Mersin, Taşucu ve Alanya Limanlarindan düzenli feribot seferleri yapılmaktadır.

Kıbrıs için vize gereklimi? Türkiye Cumhuriyeri vatandaslari ülkeye turist olarak girerken nüfus cüzdanlarıyla üç aylığına girebilirler pasaporta ihtiyaçlari yoktur, ancak 3 aylık süreyi geçirmemeleri gerekiyor.

Hava Yolu ile Seyahat

Kuzey Kıbrıs’a Uçak veya Feribot ile gelebilirsiniz, daha öncede belittiğimiz gibi en kolay ve en güvenli yolu uçak iledir. Türk Hava Yollari (www.thy.com.tr),  şimdide AtlasGobal (www.atlasglb.com) ve Pegasus (www.flypgs.com) hava yollari Kibris’a düzenli seferler yapmaktadır. Hava yollarının kendi sitelerinde online tarifelerine ve ücretlerine ulaşabilir ve yine online biletinizi satın alabilirsiniz. İngiltere ve Avrupa Ülkelerinden de Kibris’a düzenli seferler yapılmaktadır, eğer Türkiye dışındaki ülkelerden Kıbrıs’a geliyorsanız uçağınız Türkiye’de kisa bir iniş gerçekleştirmektedir. Uçuşlar Türkiye hava sahası üzerinden İstanbul, İzmir ve Antalya aktarmalı yapılmaktadır. KKTC Ercan havaalanı, Lefkoşa şehir merkezinin 12km (7mil) doğusundadır.

- Reklam -