Kıbrıs’tan Hediyelik Eşya

0
6040
kıbrıs-hediyelik-eşya
kıbrıs-hediyelik-eşya

Kıbrıs ile tatilinizi her anlamda güzelleştirmeniz mümkün. Evet, bunun için onlarca seçenek var. Eğlence, sakinlik, tarih ve doğal güzellikler için her türlü imkân bu güzide destinasyonda bulunuyor. Peki, tatilimiz sonlandıktan sonra Kıbrıs’tan bir şeyler götürmek istersek ne yapacağız? İşte bunun için Kıbrıs’tan hediyelik eşya almak oldukça avantajlı. Pek çok farklı seçeneğin de sizler için ortaya çıkarıldığını unutmayın. Şimdi gelin bu seçeneklere birlikte bakalım.

Kıbrıs’tan Alınacak Hediyelik Eşyalar

Hediyelik eşyalar denilince akla pek çok farklı eşyalar gelir. Bunlar arasında süsler, figürler, magnetler, örgüler, el emeği göz nuru yapılan danteller ilk sırada geliyor. Alkol çeşitlerinin fazla olması ve en önemlisi de Türkiye’ye göre çok ucuz olması, farklı bir seçenek. Zaten Kıbrıs’a geldiğinizde, sizler de kendinizi hediyelik eşya satın almaktan alıkoyamayacaksınız. Çünkü o kadar nadide parçalar var ki, görünce “bunlar bende de olmalı” diyeceksiniz. En önemlisi de, sevdiklerinize hediye almak için muhteşem olanaklar bulunuyor. Şimdi bu olanaklara genel çerçevede bir bakalım.

  • Alkol: Alkol fiyatlarının bu kadar ucuz olduğunu görünce inanın şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Sigara da aynı şekilde. Bu sebeple alkol ve sigara almak, Kıbrıs’a gelince çok popüler. Ancak en fazla 5 karton sigara ve 3 litre alkol alabilirsiniz. Daha fazlasına izin verilmiyor.
  • Güzellik-Bakım Ürünleri: Rağbet gösterilen hediyelik eşyalar arasında kozmetik ürünleri de önemli bir yere sahip. Türkiye’den çok yüksek fiyatlara aldığınız kozmetik ürünler ile parfümleri, Kıbrıs’tan çok uygun fiyatlara alabilirsiniz.
  • Kıbrıs’ın Çarşıları: Kıbrıs’ta yer alan çarşıların ünü tüm dünyaya yayılmıştır. Çünkü burada yer alan çarşıların tamamı, yüzyıllar öncesine dahi dayanmaktadır. Zaten çarşıları gezip, bu dokuyu gözlerinizle gördüğünüzde, kendinizi çok şanslı hissedeceksiniz. Üstelik Kıbrıs’ın çarşılarından, her türlü hediyelik eşyayı alma şansına sahipsiniz.
  • Küçük Eşyalar: Buzdolabı süsleri olarak bilinen magnetler, tepsiler, küçük biblolar, süs eşyaları, Kıbrıs’ın nadide eserlerini temsil eden eşyalar ve daha fazlası, Kıbrıs’a geldiğinizde alabileceğiniz eşyalar arasında yer alır.
  • Kıbrıs’ın Lezzeti Hellim Peyniri: Tadı, içeriği ve özelliği ile Kıbrıs’a gelenlerin en çok merak ettiği lezzet olan Hellim Peyniri, hediye olarak pek çok kişiye götürülmektedir. Bu nedenle siz de lezzetli Hellim Peyniri’ni sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
  • Takılar: Değeri ne olursa olsun Kıbrıs’ta pek çok takıyı hediyelik eşya olarak alabilirsiniz. Zaten çarşıların pek çoğunda bu tür stantlar olduğu için, talebinize en uygun takıları bulmanız asla sürpriz değildir.
  • Tekstil: Kıyafet ve ayakkabı gibi hediyeler almak için Kıbrıs bir seçenek mi? Tabi ki. Üstelik dünyaca ünlü markaların kıyafetleri, Türkiye’ye göre Kıbrıs’ta çok daha uygun fiyatlı. Aklınızda tekstil alışverişi var ise, Kıbrıs’ın çarşılarını mutlaka gezmenizi öneririz.

Yukarıda adı verilen türler ve bu türlerin çeşitleri, Kıbrıs’tan hediyelik eşya götürmek için tercih edilebilecek değerlerdendir. Ancak unutmamalısınız ki, Kıbrıs her daim tatil rotasıdır. Bu sebepten ötürü her türlü eşyayı Kıbrıs’tan bulabilirsiniz. Bununla beraber Kıbrıs’tan bu kadar bahsedip de, çarşılarından söz etmemek olmaz. Şimdi Kıbrıs’ın o güzel tarihi çarşılarından sizlere bahsedelim.

Kıbrıs’ın Çarşıları İle Alışveriş Çok Daha Eğlenceli ve Avantajlı

Kıbrıs’ta o kadar önemli tarihi eserler var ki, her biri birbirinden daha değerli. Hal böyle olunca da, pek çok çarşı tarihin içerisinde fırlamış gibi karşımıza çıkıyor. Yapıları, tarihteki yerleri ve insanların tercih etmesi sebebi ile de, bu tür çarşılar her daim dikkat çekici olmuştur. Üstüne üstlük her yıl binlerce yerli ve yabancı turist Kıbrıs’ı seyahat etmeye devam ediyor. Peki, bu çarşılar hangileridir?

  • Bandabulya Çarşısı: Gerek büyüklüğü, gerekse de tarihi açıdan önemi doğrultusunda, Kıbrıs’ın en önemli çarşılarından bir tanesidir. Osmanlı döneminden izler taşıyan bu çarşıda, neredeyse her çeşit ürüne ulaşabilirsiniz.
  • Girne Çarşısı: Kıbrıs ile özdeşleşmiş eşyalara ulaşmak ve bu eşyaları satın almak ister misiniz? O halde Girne Çarşısı sizin için harika bir seçenek. İçerisinde her türlü hediyelik eşya bulunuyor ve bu sebeple en çok ziyaret edilen çarşılar arasında.
  • Kumarcılar Hanı ve Büyük Han: Tarihleri gerçekten çok eskiye dayanıyor. Ziyaret ettiğinizde de bunu en iyi şekilde anlayacaksınız. Ancak burada önemli olan, içerisinde barındırdığı özellikler. Eğer sizler de bu özellikleri keşfetmek ve alışveriş yapmak isterseniz, o halde bu iki önemli han tam size göre.

Kıbrıs’ta Tatile olarak, sizlere Kıbrıs ile ilgili hediyelik eşyalardan, bu eşyalara ulaşabileceğiniz yerlerden bahsetmeye çalıştık. Eğer sizler de bu tür eşyaları satın almak isterseniz, sizlere önerdiğimiz yerlere gidebilirsiniz. Ancak unutmamalısınız ki; Hellim Peyniri ve Şeftali Kebabı denenmeden Kıbrıs’tan gidilmez. Keyifli alışverişlerinizi Kıbrıs’ta bu şekilde yapabilir, Kıbrıs’ı gezerken de içeriklerimizi okuyarak, gezeceğiniz her yer ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

- Reklam -