Kıbrıs’ta Şehiriçi Gezi Turları

0
3130
kıbrıs-turları
- Reklam -

Kıbrıs Turları & Kibris Turu

Kuzey Kıbrıs yönetim olarak beş ilçeye ayrılmıştır. Başlıca altı yerleşim yeri vardır: Lefkoşa, Gazi magosa, Girne, Güzelyurt, Lefke ve İskele. Tur bilgileri ve fiyatları için sağ’daki menüden katılmak istediğiniz bölge turunu tıklayınız.

Kıbrıs’ta Alışveriş Turu

Sabah kahvaltısının ardından başlayacabileceğiniz bu turda rahat bir kıyafet giymenizi tavsiye ederiz.

İlk olarak başkent Lefkoşa’nın eski çarşısını gezebilirsiniz. Tarihi Girne Kapısı’nın önünden başlayarak, eski çarşı boyunca, Kıbrıs’a özgü yiyecek, içecek, baharat, sebze ve meyvaları bulabileceğiniz Bandabulya’ya (Belediye Çarşısı) varıncaya dek yürüyün. Yol boyunca çeşitli hediyelik eşyacılar, yapma çiçek ve sepet satıcıları, İngiltere’den ithal edilen Kumaşları satın alabileceğiniz tekstil mağazaları ve parfümerilerde durarak alışveriş yapabilirsiniz.

Ardından toptan satış mağazalarına gidip, Fincan ve tabak türü hediyelik eşyacılardan, oyuncakçılara, kot pantalon ve benzeri tekstil ürünlerinin imal edilip fabrika fiyatlarından satışa sunulduğu fabrika mağazalarına kadar çeşitli yerlerde  alışveriş yapabilirsiniz.

Öğlen yemeği için Lefkoşa’daki restaurantlar listemizden birini seçip Kıbrıs’a özgü lezzetleri tadabilirsiniz. 

Veya Girne çarşısında rahatça alış veriş yapabileceğiniz 1-2 saatlik zaman geçirebilmek için Girne Şehir Merkezinde gidebilirsiniz.

Küçük bir öneri: Kıbrıs’tan sevdiklerinize götürebileceğiniz en iyi ve uygun fiyatlı hediyelikler arasında, üzerinde Kıbrıs haritalarının bulunduğu kahve, fincan setleri ve tepsileri ile Lezzeti Türkiye’deki kahvelere göre çok değişik olan Kıbrıs Kahveleridir.

- Reklam -