Kıbrıs’ta Araç Kiralayın

0
1291
kibris-arac-kiralama-girne-cemberi
kibris-arac-kiralama-girne-cemberi
- Reklam -

Kıbrıs Araç Kiralama Şirketleri

Kıbrıs’ta Ekonomik bir gezi programı ve daha çok yere ulaşım imkanınız için araç kiralamanızı tavsiye ediyoruz. Önerdiğimiz firmamız Ayaz Rent a Car’ın websitesine ulaşmak için Kıbrıs Araç Kiralama

Kıbrıs’ta Araç Kiralama Hizmeti Nasıl Sağlanır?

Şehirlerarası ya da uluslararası seyahatlerde, gidilen şehirde ulaşım sağlamak veya turistik seyahat edebilmek amacı ile en ekonomik ve rahat ulaşım seçeneği araç kiralamaktır. Kıbrıs’a yapacağınız seyahatlerde birçok firma araç kiralama hizmeti sunmaktadır. Kıbrıs’a seyahat planlaması yaparken önceden tercih ettiğiniz araç kiralama firmasından rezervasyon yaptırmak yeterli olacaktır. Telefon ya da mail yolu ile bağlantı kurabileceğiniz araç kiralama şirketlerine, isim, soy isim ve uçuş detaylarını bildirmelisiniz. Hava koşullarına bağlı olarak yaşanacak erteleme ya da rötar gibi durumlarda size ulaşabilmeleri için telefonunuz uluslararası görüşmelere açık olmalıdır. Kredi kart detaylarınız ise rezervasyon sırasında istenmiyor. Havaalanından belirli saatlerde toplu taşıma ve taksi ile de ulaşım sağlanabilmektedir. Ancak hem beklemek hem de taksiye yüksek bedeller ödemek seçenekleri ile arada kaldıysanız, araç kiralamak sizin için daha iyi bir alternatif olabilir.

Seyahatinizin amaçları doğrultusunda istediğiniz her model araç istenilen saatte Ercan havaalanında teslim ediliyor. Araç kiralama firmaları 7/24 kesintisiz hizmet sunuyor.. Havaalanına geldiğiniz saatte firma görevlileri çıkış kapısında karşılayıp aracınızı teslim ediyor. Araç kiralama işlemleri sırasında uluslararası sürücü belgesi ve pasaportunuzun yanınızda olması gerekiyor. Kıbrıs otelden araç kiralama en az 25 yaş şartı aranıyor. Kira bedelini nakit veya kredi kartı ile yapabiliyorsunuz. Mekanik ve hijyenik kontrolleri yapılmış olarak teslim aldığınız araçları ful sigortalı ve limitsiz kilometre sürüşü dahil olarak teslim alıyor ve ekstra KDV ödemiyorsunuz. Araçlar genel olarak çeyrek depo benzin dolu olarak teslim edilmekte, fakat dolu yakıtla teslim almak isterseniz önceden bildirerek ful depo alabilirsiniz. Ekstra yakıt ücretini fatura karşılığında araç kiralama esnasında ödüyorsunuz. Kiraladığınız araçta çocuk koltuğu veya herhangi bir ekstra talebinizi önceden bildirdiğiniz takdirde araca monte ediliyor.

Kiralamak istediğiniz araçları kendiniz kullanabilir, ya da seyahatiniz sırasında rehberlik hizmeti alabileceğiniz şoför ile birlikte kiralayabiliyorsunuz. Kıbrıs’ta trafik soldan akmaktadır bu yüzden kiralayacağınız aracın direksiyonu sağ tarafta bulunmaktadır. Vites kolu ise sol elle kullanılmaktadır, bu şekilde araç kullanamayacağınızı düşünüyorsanız otomatik vitesli araç kiralamayı tercih edebilirsiniz. Hem trafik akışı hem de trafik ve park kurallarında bazı değişiklikler görüldüğünden şoförlü araç kiralamak seçeneği de daha cazip bir yol olarak görülebilir.

Kıbrıs seyahatinizin sebebi iş anlaşmaları olduğunda yapacağınız görüşmelerin önemine uygun olarak son model araçlar istediğiniz marka ve modelde günü birlik şekilde de hizmetinize sunuluyor. Tüm araç kiralama hizmetlerini havaalanından veya Kıbrıs’ta kaldığınız tüm otellerden de alma imkânına sahip olabiliyor, teslim etmek istediğinizde de önceden teslim yeri ve saatini belirterek aracınızı kaldığınız otelden de teslim edebiliyorsunuz.

Genelde kiralanan tüm araçlarda bulunan Kıbrıs haritasında gezip görülecek yerler ve turistik bölgeler tanıtılıyor. Araç kiralama fiyatları Mevsimsel ve sezonluk olarak değişiklikler gösterse de genelde uygun ekonomik koşullarda ve istediğiniz tarz ve modelde araç temin edebiliyorsunuz. Uzun süreli

araç kiralama yapacaksanız genelde tüm araç kiralama firmaları gün sayısına göre önemli bir indirim uyguluyor. Ekonomik oluşu Kıbrıs’ta araç kiralamayı sürekli ve devamlı tercih sebebi yapıyor.

Ercan havaalanı karayolu ile birçok yerleşim alanına bağlanan bir bölgedir. Bu noktadan bir araba ile iki saatten daha az bir yolculukla tüm şehirlere ulaşma imkânı bulunmaktadır. Her yere kısa sürelerle ulaşma imkânı grup halinde seyahatte araç kiralamanın önemini daha çok hissettiriyor. Sürekli grup halinde toplu taşıma aracı kullanmak ekonomik ve zamanı kullanma açısından pek cazip bir seçenek olarak görünmüyor. Bu sebeple Araç kiralama firmalarının hemen hepsi gruplara uygun minibüs veya zor arazi koşullarında kullanılacak özel tasarım veya lüks araçları da seçenekler arasında sunuyor.

Kıbrıs’ta Kiralık araba kullanırken nelere dikkat edilmeli?

  • Kiraladığınız araçta bakmanız gereken ilk şey aracın kırmızı plakalı olup olmadığıdır. Sadece kırmızı plakalı araçlar kiralık olarak kullanılabilir. Beyaz ve sarı plakalar özel araç olup kiralık kullanılması yasaktır.
  • Kiralık aracı sadece sözleşmede adı yazan kişiler kullanabilir. Herhangi bir kaza sırasında başka bir kişinin aracı kullanması sigorta kapsamında değildir.
  • Araç kullanırken alkol sınırı ( 0)’ dır.Bu konuda en küçük tolerans bile söz konusu değildir. Alkollü araç kullanmanın cezası çok büyüktür ve polis bu konuda çok katıdır.
  • Şehir içi ya da anayollarda bulunan ‘’çift sarı çizgiye’’ park etmek yasaktır.
  • Kıbrıs’ta her yerde olduğu gibi araç kullanırken telefon kullanmak yasaktır.
  • Kiralık araç kullanırken emniyet kemeri takmak zorunludur.
  • Araçla seyahat sırasında hız limitlerini aşmamaya özen gösterin, hız limitlerini aştığınız takdirde hız aşımı radar vasıtası ile tespit edilir ve ceza ödemek durumunda kalırsınız. Yazılan

trafik cezaları, araç kiralama sözleşmesinde ismi yazılı olan kişiye yazılmakta ve ödemesi aracı kiralayan kişiye ait olmaktadır. Ödenmeden ülkeden çıkış yaptığınız takdirde, katlanan trafik cezaları sonraki ziyaretinizde tebliğ ediliyor.

  • Kuzey Kıbrıs’ta hız sınırı yerleşim yerlerinde 50 km, bunun dışında kalan yerlerde ise 65 km.
  • Şehir dışındaki yollarda hız limiti 80-100 km arasında değişmektedir.

Ercan havaalanından almış olduğunuz kiralık aracınız ile yarım saatlik sürüş mesafesinde bulunan Lefkoşa, 40 dakikalık mesafede Girne ve Gazi Magosa ilçelerini tarihi ve turistik yönleri ile bir çırpıda gezip dolaşabiliyor ve neredeyse gezilecek görülecek tüm diğer noktalara ise en fazla 2-3 saat süren mesafelerle ulaşabiliyorsunuz. Kıbrıs’ta birçok firma Lefkoşa, Girne ve Gazi Magosa’da kiralık araç hizmeti sunuyor.

Özellikle Magosa Kıbrıs genelinde olduğu gibi toplu taşıma konusunda fazla gelişmiş değildir. Bu yüzden sadece büyük şehirlere düzenli otobüs seferleri düzenlenmektedir. Tarihi yapısı ile turistik önem taşıyan Magosa’da araç kiralamak en kolay ve ekonomik yol olarak görülüyor. Girne şehri Kıbrıs’ın en güzel gece kulüpleri, restoranları ve canlı müzik yapılan mekânları ile özel bir öneme sahiptir. En çok turist çeken yat limanı, marina ve 5 yıldızlı oteller Girne’de bulunmaktadır. Girne Kıbrıs turizminin başkenti olarak gösterilmektedir.

Taksi fiyatları ile kıyaslandığında kiralık araç kullanmak çok daha ekonomik bir seçenektir. Başkent Lefkoşa’da toplu taşıma konusunda diğer iller gibi pek gelişmiş değil, Başkent Lefkoşa genelde iş görüşmelerinin sıkça yapıldığı bir şehir olması dolayısı ile daha çok kısa süreli ziyaretçilerin geldiği bir şehirdir. Hem Rum hem de Türk tarafından görülebilen Lefkoşa lüks gazinoları ile bilinen bir yerdir. Gerek iş seyahatlerinde gerekse turistik amaçlı ziyaretlerde kiralık araç talepleri çok uygun şartlarda karşılanıyor. Kıbrıs genelinde araç kiralama firmaları son derece titiz davranıp müşteri memnuniyetini en ön planda tutuyor.

Havaalanına inmeden önce ücretsiz park alanında bekletilerek müşteriye kiralanan araçlar, kullanım süresince her türlü yol yardımı, araç bakım ve onarımı konularında 7/24 hizmet alabiliyor. Seyahatlerin sona ermesi ile birlikte ister araç kiralanan bölgede isterlerse kaldıkları otellerde kullandıkları kiralık araçları firma yetkilisine teslim edebiliyor. Her tür kullanıma ve ihtiyaca yönelik araç temin edilebilen firmalar müşteri memnuniyetine dair sürekli yenilenen hizmet isteklerine geniş araç filoları ile karşılık veriyor.

- Reklam -